Magyar Katolikus Lexikon > E > Egri Egyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság

Egri Egyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság, 1920. szept. 17.-1936 u.: Szmrecsányi Lajos érs. a székesfőkáptalannal együtt alapította egyhm. alapítványokból. Célja, hogy a pénzügyek bankszerű kezelésével az alapítványok értékének veszélyeztetése nélkül az egyhm. javára "eredményeket gyümölcsözzön". Működési helye az addigi alapítványi hivatal. Az egyhm. alapítványok gondozására külön osztály alakult. Magánbetéteket is elfogadott, kölcsönöket nyújtott. 1922/23: Mezőkeresztesen, Mezőkövesden, Jászberényben és Gyöngyösön, 1936: már csak Jászberényben és Gyöngyösön voltak fiókintézetei. Ki.P.